Sdílet na Twitteru Sdílet na FB

Novinky a aktuality

18říjen
2017

MSV Brno 2017

Do kategorie SOU přidala(a) miroslav.siebert

Jako každý rok se i letos naše škola prezentovala na již 59. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Při této příležitosti probíhal i Veletrh odborného vzdělávání pořádaný a podporovaný Jihomoravským krajem. V prostorách pavilonu „Z“ představily střední školy své studijní i učební obory včetně ukázek prací žáků. Letošního ročníku se zúčastnilo 22 středních odborných škol. Naše škola prezentovala především technické obory Strojní mechanik a Strojírenské práce. Děkujeme všem žákům i pedagogům, kteří se na této akci podíleli.


Připojené dokumenty: 20171012_102449, 20171010_101648

18říjen
2017

Workshop „Škola odpovědného spotřebitele“

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

Dne 13. 10. 2017 se pro žáky vybraných tříd konal workshop pořádaný společností AISIS, kterou zastupoval lektor a odborník na téma spotřebitelských práv pan Robert Kočí. Témata tohoto projektu jsou např. omyly českých spotřebitelů při nakupování a uzavírání smluv, dále proces záruk a reklamací, práva spotřebitele při nakupování na internetu, apod. Žákům byly poskytnuty zajímavé informace a praktické rady z oblasti spotřebitelských úvěrů. Získané vědomosti si následně ověřili v podrobném testu. Účastnili se žáci tříd: 4.HO, 3.A, 7.0.


Připojené dokumenty: DSC_0282, DSC_0278, DSC_0277, DSC_0275

17říjen
2017

Mezinárodní sportovní den v Galantě

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

Ve dnech 12.10.-13.10.2017 se zúčastnila naše škola GSS Mikulov spolu s pořádající školou Gymnázia Janka Matúšku Galanta ,Gymnázium Eisenstadt, Gymnázium Zoltana Kodaly Galanta Mezinárodního sportovního dne. Utkání se uskutečnila v tenise, v plavání, ve florbalu mix ,ve stolním tenise a volejbalu mix. Ve večerních hodinách proběhl i kulturní pěvecký program sborů jednotlivých škol, kde zazněly árie a skladby předních světových umělců. V pátek ukázali žáci své výtvarné nadání při malování památek města. Atmosféra byla velice přátelská a rozvíjela dlouholeté dobré vztahy mezi školami. Ty trvají již několik let a navazují na nadstandartní spolupráci měst Galanta a Mikulov. Všem bychom chtěli touto cestou poděkovat a věříme, že spolupráce bude pokračovat i nadále. Pavel Bartál


Připojené dokumenty: DSC_0120, DSC_0114, DSC_0111, DSC_0105

16říjen
2017

Studijní pobyt našich žákyň na rakouském gymnáziu

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

Poslední zářijový týden měly tři žákyně naší školy Anežka Čechová, Tereza Ilčíková a Hedvika Kršková z třídy 2.0 jedinečnou možnost absolvovat výuku na rakouském partnerském gymnáziu Bundesgymnasium und Bundesrealgymnasium Wolkersdorf v městečku Wolkersdorfu, kde je kladen důraz na výuku cizích jazyků, zejména angličtiny, francouzštiny, španělštiny, latiny a češtiny. Ubytování a stravu měly zajištěnou v hostitelských rodinách, se kterými děvčata trávila i volný čas, např. navštěvovala kroužky, chodila na procházky, zajela si na prohlídku Vídně či hrála různé hry. Naše žákyně měly možnost si procvičit své znalosti a dovednosti v komunikaci v anglickém jazyce, naučit se pár slovíček v německém jazyce i přiučit členy rakouských rodin několika českým slovíčkům. Všem třem děvčatům se v naší sousední zemi líbilo a ráda by si tento studijní pobyt opět zopakovala. Podařilo se tak upevnit partnerství mezi našimi dvěma školami, které započalo již ve školním roce 2013/2014.


Připojené dokumenty: IMG_20170927_180447, IMG_3532, IMG_0520, IMG_0512

12říjen
2017

Exkurze 1.CU

Do kategorie SOŠ přidala(a) miroslav.siebert

Dne 11. 10. 2017 se žáci 1.CU zúčastnili exkurze do pekařství Maja v Dolních Dunajovicích. Majitel pan Šmíd nám podal dostatečně zajímavé informace o pekařských i cukrářských výrobcích. Také nás informoval, že pekařství Maja se zúčastnilo soutěže o řemeslný chléb a umístili se ve zlatém pásmu. Exkurze byla pro žáky zajímavá a prospěšná.

Připojené dokumenty: Jpeg

11říjen
2017

Exkurze žáků třídy 2.SK v bylinkové zahradě

Do kategorie SOU přidala(a) miroslav.siebert

Se žáky třídy 2.SK jsme v rámci projektu Kreativní partnerství navštívili 6.10.2017 bylinkovou zahradu ve Valticich. Mohli jsme poznávat bylinky, které nejsou jen k využití do kuchyně, ale i k léčení spousty zdravotních problémů. Všem se nám exkurze líbila a odcházeli jsme spokojení. Bohumila Servusová

Připojené dokumenty: imageresize[2], CIMG2698

09říjen
2017

I Studenti chtějí volit

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

Celorepublikový projekt Studentské volby 2017, který pořádala společnost Člověk v tísni – program Jeden svět na školách, proběhl na středních školách ve dnech 3. a 4. října v souvislosti s konáním voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Voleb "nanečisto" se zúčastnilo celkem 281 škol. Studenti  odevzdali celkem 40 068 platných hlasovacích lístků.

Do tohoto projektu se zapojilo i Gymnázium a střední odborná škola, Mikulov. Než se ale studenti společenského semináře mohli posadit do židlí volební komise, čekala je ještě velká spousta práce. Velkou pomocí jim byla i jejich vyučující PaedDr.  Dobroslava Bartálová a vedení školy. Bylo potřeba zajistit volební místnost. Tady se škole osvědčila spolupráce s radnicí města Mikulova, které zapůjčilo odpovídající vybavení.

Den před volbami bylo nutno „postavit“ volební místnost tak, aby vyhovovala požadavkům projektu. Pak už jen stačilo, aby zasedla komise. Volit mohli studenti, kteří dovršili 15 let. Na naší škole hlasovalo 201 studentů maturitních oborů, účast ve volbách byla 77,61%. Podrobné výsledky jsou zveřejněny na nástěnce školy u vchodu z ulice Komenského 7. Celorepublikové výsledky pak na stránkách společnosti Člověk v tísni – program Jeden svět na školách www.jsns.cz/volby.

Studenti semináře Společenských věd


Připojené dokumenty: DSC_0773-2-min, DSC_0751-2-min, DSC_0745-2-min, DSC_0740-2-min

05říjen
2017

Dny židovské kultury

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

I naši žáci se účastnili tradiční mikulovské akce - Dnů židovské kultury. Žáci tříd kvinty, 1.A, 2.A, sexty a 1. ročníku hotelnictví se 22.9. po druhé vyučovací hodině přesunuli do městského kina v Mikulově. Poučný program zahrnoval nejen rozsáhlé množství informací, ale také ochutnávky židovské kuchyně (na ni byl letošní ročník zaměřen). Měli jsme možnost ochutnat tzv. "šoulet," neboli židovské jídlo, které se připravuje z luštěnin jako jsou fazole, cizrna, sója a hrách a také z husího masa. Dozvěděli jsme se něco víc o historii našeho města, o židovských tradicích nebo například to, že Židé žili v Mikulově již od 2. poloviny 14. století a město bylo od 16. století až do roku 1851 politickým, kulturním a duchovním centrem moravských Židů. V druhé části jsem shlédli historický film, kde jednu z rolí ztvárnil mikulovský rodák Max Pohl. Film byl v němčině s českými titulky. Všichni zúčastnění žáci se určitě poučili a odnesli si, co každého zaujalo.

04říjen
2017

Aktivní škola

Do kategorie Nezařazené přidala(a) miroslav.siebert

Naše škola je zapojená do projektu Aktivní škola. Portál Proškoly.cz nabízí ucelenou řadu testů rozumových schopností (logika, paměť, prostorová představivost, vnímání, koncentrace), unikátní test volby povolání a sociometrické dotazníky pro měření třídního a školního klimatu. Portál je dobrým pomocníkem pro žáky, jejich učitele i rodiče.


Připojené dokumenty: aktivniskola

01říjen
2017

Krok za oponou

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

Ve středu, dne 20. září, jsme se zúčastnili projektu Národního divadla Brno "Krok za oponu". Shromáždili jsme se na zámku a po dobu 70 minut jsme byli provedeni od začátku až do konce Janáčkovou operou, jejíž děj je stejnojmenným dramatem Gabriely Preissové, Její pastorkyňa. Operu nám zahrál orchestr Janáčkovy opery a děj nám byl přednesen několika operními pěvci. Bylo to příjemně strávené odpoledne s kulturním - především hudebním - zážitkem. Za nás všechny bych chtěla všem účinkujícím a Národnímu divadlu Brno poděkovat a doufat v další příjemné shledání. Sandra Bergerová - 6.026září
2017

Historicko-kulturně-politická Praha

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

Ve dnech 4. až 6. září se naše třídy 4. A a 8.0 zúčastnily 3denní školní akce s názvem Historicko-kulturně-politická Praha. V první den exkurze jsme navštívili Senát, kde jsme si za doprovodu průvodkyně prohlédli nejenom jednací místnost, ale prošli jsme i mnoho různých místností a dozvěděli se spoustu zajímavostí z minulosti celého komplexu. Následovala prohlídka Národního divadla, která byla pro všechny nejenom poučná a zajímavá, ale i poutavá a oku lahodící. Měli jsme dokonce možnost dostat se přímo na střechu divadla, což byl pro mnohé velký zážitek. Druhý den následovala prohlídka města Prahy a jejích zajímavých míst a památek s průvodcem, který se nám nepřetržitě věnoval něco přes dvě hodiny a řekl nám mnoho zajímavostí ohledně historie hlavního města. Po prohlídce jsme se přesunuli na jednání Poslanecké sněmovny, kde jsme ovšem nestrávili příliš mnoho času a přesunuli se rovnou k poslednímu bodu programu, což byla prohlídka památek kolem Pražského hradu, u kterých měla většina z nás navíc přichystáno i několik referátů. Anna Dohnalíková, 4.A


Připojené dokumenty: IMG_20170905_165519, IMG_20170905_161528, IMG_20170905_132340, IMG_20170904_172712

25září
2017

Adaptační kurz 1.0

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

Ve dnech 6. 9. 2017 – 8. 9. 2017 se konal adaptační kurz třídy prima. Zúčastnilo se 29 žáků, kurz byl velmi přínosný, žáci se navzájem seznámili a utvořili dobrý kolektiv. Vytvořil se vztah i mezi třídní učitelkou a žáky. Ubytování bylo vynikající, stejně jako strava a jednání vlastníků kempu. Zástupci agentury se zhostili úkolu na jedničku, spolupráce byla bez závad.

Připojené dokumenty: kji

24září
2017

Středoškolský atletický pohár 2017

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

Středoškolský atletický pohár - 19. září 2017 okresní kolo v Břeclavi. Družstvo dívek celkově v družstvech obsadilo skvělé druhé místo. Štafeta dívek vyhrála štafetu na 100-200-300-400m ve složení (Natálie Machálková, Eliška Marxová, Aneta Kavulová, Ema Brucháčková). V jednotlivcích Thomas Popp získal 2. místo ve vrhu koulí a 3. místo ve sprintu na 100m. Na 4. místě skončili Miroslav Valerián v běhu na 1500 m a Ema Brucháčková ve skoku dalekém.

Připojené dokumenty: p3, p2, p1

22září
2017

Kurz Sommelier Junior

Do kategorie SOŠ přidala(a) miroslav.siebert

Po vzájemné dohodě jsme zahájili spolupráci s Národním vinařským centrem Valtice. Jedná se o nabídku ředitele NVC ing. Pavla Kršky, umožnit vybraným žákům absolvovat některé odborné kurzy podle aktuálního rozpisu, a to zdarma, za což moc děkujeme. Na konci školního roku 2016/2017 jsme této možnosti využili a přihlásili do kurzu Sommelier Junior dvě žákyně z oboru Hotelnictví. Michaela Hájková a Veronika Pražáková věnovaly část svých prázdnin přípravě na on-line testy odborných znalostí (e-learningová část) a teprve po jejich úspěšném dokončení, mohly absolvovat dva dny praktické části, konkrétně 27. a 28. července 2017. V závěru celého kurzu bylo nutné napsat a splnit stanovené podmínky v odborném testu a také předvést dovednost, jakým způsobem se nabízí víno hostům v restauraci. Získaná osvědčení jsou důkazem, že kurz obě děvčata absolvovala úspěšně. Kurzem provázel doc. Ing. Josef Balík, Ph.D.  vysokoškolský pedagog se specializací na víno, vedoucí ústavu posklizňové technologie ZF MENDELU v Lednici a určitě všem známý someliér Libor Nazarčuk - viceprezident Asociace sommelierů ČR. Diplom1, Diplom2


Připojené dokumenty: IMG_7711, IMG_7710, Foto2, Foto1

21září
2017

Soutěžní klání Machři roku 2017 Praha

Do kategorie SOU přidala(a) miroslav.siebert

Dne 14. 9. 2017 se naši žáci třetího ročníku oboru Strojní mechanik, zúčastnili 10. ročníku soutěže Machři roku 2017, která byla vyhlášena pro soutěžní klání v těchto oborech: Elektrikář, Strojní mechanik a Truhlář. Soutěžní klání se konalo v Praze na Palackého náměstí a v prostorách Zítkových sadů. Kromě soutěží zde probíhala propagační přehlídka škol a také doprovodný program pražských škol a sdružení zabývajících se volnočasovou tématikou. Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 14 týmů z celé republiky a to pod záštitou spolku Česká hlava. Úkolem a zadáním soutěže bylo vyrobit klíč do vložky zámku. Soutěžící dostali výkresovou dokumentaci a dva hrubé klíče, podle rozebrané vložky zámku museli vyrobit klíč a tímto vyrobeným klíčem otevřít kontrolní zámky. Soutěž probíhala venku, počasí nám moc nepřálo, pršelo a foukal studený vítr. Pořadí našich žáků nebylo zveřejněno, protože se vyhlašovala jen první tři místa, ale bylo to pěkná zkušenost. Poděkování patří žákům Ondřeji Černekovi a Jakubu Kyselému za reprezentaci školy v celostátní soutěži.


Připojené dokumenty: DSCN4949, DSCN4936, DSCN4932, DSCN4930

21září
2017

Pokladní systém AWIS – sponzorský dar škole

Do kategorie SOŠ přidala(a) miroslav.siebert

Firma AWIS poskytla pro výuku na naší škole formou sponzorského daru pokladní systém se zaměřením na gastronomii. Pokladní systém AWIS GASTRO pro restaurace, hotely, apod. obsahuje software – program pro obsluhu „Kasa“, kterým se provádí účtování na stoly, automatické odečítání surovin ze skladu, databázi zákazníků, či rozvážkový systém (propojený na mobilní telefon). Pokladní systém tvoří i tzv. manažerská část „Office“ pro statistiky, tržby, fakturace, zrcadla a inventury, normování, tvorbu kalkulací a směsí, nastavení měny, platebních karet a stravenek, denní přehledy a grafy, docházku zaměstnanců a další propracované funkce. Součástí daru je také hardware, a to samostatné PC, dále dotykový LCD monitor a reálná tiskárna na tisk účtenky pro zákazníky dle normy pro účely EET. Kromě zmíněného softwaru a hardwaru instalovali technici firmy AWIS v učebně PC tento systém také do jednotlivých počítačů. Žáci oboru hotelnictví a kuchař-číšník si tímto mohou v době výuky důkladně vyzkoušet a zjistit, co je v budoucnu v praxi čeká a okamžitě se přizpůsobit pracovnímu prostředí, kde se stejné, nebo podobné kasy používají. Součástí daru bylo také proškolení pedagogických pracovníků, kteří budou uvedený systém ve výuce používat.

02srpen
2017

Komunikace mezi rodiči, žáky a školou

Do kategorie Nezařazené přidala(a) miroslav.siebert

Možnosti komunikace mezi rodiči, žáky a školou jsou následující:

  • své dotazy, otázky, náměty, … můžete zasílat emailem na školní email skola@gssmikulov.cz , případně třídnímu učiteli. Kontaktní emaily naleznete v části Pedagogický sbor.
  • nejvhodnějším způsobem komunikace je systém Komens v online známkování. Uživatel je tak autentifikován přihlášením. Rodič tak může komunikovat s učiteli svého dítěte, vedením školy, jinými rodiči ze třídy,... Všechny možnosti a návod pro používaní systému naleznete zde.(kromě části Nastavení parametrů). Rozhodnutí o akceptování omluvenek v daném systému je na třídním učiteli.
  • pokud Vám žádná z výše uvedených možností nevyhovuje, na úvodní web stránku byla přidána nová možnost HELPDESKu, kde můžete napsat svůj dotaz a zvolit předmět čeho se dotaz týče. Tomu bude přeřazený tiket – číslo, následně zaevidován a zaslán kompetentním osobám k řešení. Potvrzení dostanete do emailu (někdy do složky spam).

29červen
2017

Malování

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

Ve čtvrtek 29. 6. 2017 se žáci třídy tercie zaměřili na přípravu své kmenové třídy na prázdniny. Ráno obdrželi barvy a štětce. Pokyn zněl jasně: „ Pokuste se o rekonstrukci obrazu na zdi, na kterém již jsou vidět stopy času.“ Žáci se museli poprat s rozplánováním daného úkolu i rozdělením práce ve skupině. Důležité bylo dohodnout se a svůj nápad zrealizovat. Dle mého názoru se jim dílo podařilo a naučili se nejen malovat… Stanislava Kubíčková, třídní učitelka


Připojené dokumenty: 20170629_121927, 20170629_091206, 20170629_083742, 20170629_083723

29červen
2017

Deník Anny Frankové

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

12. 6. jsme s naší třídou navštívili divadelní představení s názvem Deník Anny Frankové. V divadle Polárka mělo představení premiéru 10. 6. 2017.  Režisérem byl Ondřej Elbel a hlavní postavu si zahrála Táňa Hlostová. Předlohou představení je kniha Deník Anny Frankové. Anna ho psala v době války, kdy jako židovská rodina museli bydlet v úkrytu. Nejvíce mě zasáhl děj, kdy probíhaly nálety, všichni se báli. Muselo to být zlé. Myslím, že Anna Franková byla statečná. Na jejím místě bych se snažila být optimistická, což ona částečně byla. Scéna se neměnila, stále tam zůstával úkryt, který mě také velmi zaujal. Kostýmy vystihovaly dobu, neměnily se, ale to je jasné, protože neměli peníze na nakupování oblečení. Byli rádi, že se uživí. Výkony herců bych hodnotila kladně, byly uvěřitelné. Když to zhodnotím celkově,je zajímavé se dozvědět, jak to pro židy bylo těžké. Líbilo se mi, že v rámci představení vlogerka natáčela své problémy, ale ve srovnání s problémy Anny a její rodiny byly malé. Myslím, že režisér poukázat na to, že existují i větší problémy než to, že se nelíbíte klukovi. Dala bych tak 95 %. Denisa Václavková, tercie

29červen
2017

Sportovně turistický kurz - septima, 3.A

Do kategorie Gymnázium přidala(a) miroslav.siebert

V pondělí 19. 6. jsme se sešli na rozcestí v Klentnicích a vydali se poznávat krásy Pálavy. Na naší cestě nás doprovázel pan Kmet z CHKO, který nás Pálavou dokonale provedl. Nejen, že jsme poznali rostliny a živočichy, ale dokonce jsme se dostali na vrchol Martinky, který je za normálních podmínek nepřístupný.

V úterý jsme měli sraz v Yacht clubu v Pavlově, kde nás čekala prohlídka na vodní záchranné stanici. Dozvěděli jsme se plno zajímavých věcí například o resuscitaci, potápění nebo horolezectví. Druhou část dne jsme trávili ve vodě, kde jsme se učili ovládat raft. Mohli jsme si zkusit také jízdu na kajaku, kanoi nebo paddleboardu, a navíc záchranu tonoucího. Pro mnohé to bylo velmi zábavné a naučné.

Středa, která se pro některé z nás stala dnem kritickým, dopadla vcelku dobře. Vydali jsme se na plavbu po Zámecké Dyji. Byl to pro nás opravdu zážitek, ať už kvůli tomu, že Dyje neteče anebo pro velký počet meandrů, přebytek stromů a větví v ní. Avšak i tyto překážky jsme zvládli a dopluli až do Lednice. Ve čtvrtek na nás čekal okruh v Lednicko-valtickém areálu, který jsme zdolávali na kolách. Naše cesta začala v Mikulově, kde jsme se vydali po cyklostezce směr Sedlec a dále do Hlohovce. Tam jsme se pokochali krásou Hraničního zámečku a jeli dál směr Valtice. Ve Valticích jsme náš okruh směřovali zpět do Hlohovce a dále do Mikulova. Celkem jsme ujeli asi 45km, což byl pro některé z nás neuvěřitelný výkon. Naše síly začaly postupně klesat a na sraz v pátek dorazili jen ti nejodolnější. Ani bouřka, která večer před tím proběhla, nás neodradila od programu na ATC Merkur v Pasohlávkách. Tam jsme si zkusili například minigolf nebo šlapadla. Tímto dnem naše STK skončilo a my se vrátili zpět do našich domovů.


Připojené dokumenty: IMG_2658, 20170622_102227, 20170620_093628, 20170619_093518

Starší novinky v archivu.

Dokumenty a formuláře

Praktická škola 2letá (od 1.9.2016)Stáhnout dokument »
Zednické práce (od 1.9.2016)Stáhnout dokument »
Zámečnícke práce (od 1.9.2016)Stáhnout dokument »
Strojní mechanik - zámečník (od 1.9.2016)Stáhnout dokument »
Pečovatelské práce (od 1.9.2016)Stáhnout dokument »
Kuchařské práce (od 1.9.2016)Stáhnout dokument »
Kuchař-číšník (od 1.9.2016)Stáhnout dokument »
Hotelnictví (od 1.9.2016)Stáhnout dokument »
Gymnázium 8. leté (od 1.9.2016)Stáhnout dokument »
Gymnázium 4. leté (od 1.9.2016)Stáhnout dokument »

Archiv novinek

Hledáte prehistorické novinky? Dříve jsme používali jiný systém, pro novinky z roku 2011 a starší tedy musíte navštívit archiv.